Enota Marjetica - Zaprice
Ljubljanska 3a, Kamnik
marjetica@vrtec-kamnik.si

Poslovni čas: 5.30 do 16.30

Težko smo čakali, pa vendar dočakali.........naše skupne dogodivščine.

Tralala, hopsasa, pustne smo šeme, tralala, hopsasa, nič nismo lene - rajali smo v vrtcu in se pridružili rajanju tudi na mestni ulici.

V tem predpustnem času so tudi nas obiskali kurenti. Prikazali so nam svoj tradicionalni kurentov ples, mi pa smo si lahko zelo od blizu ogledali njihovo kurentijo - opravo, v katero so kurenti oblečeni in jim podarili robčke.

Mesec februar je v naši enoti kulturno in literarno obarvan. Poseben prostor smo namenili knjigam, ki so jih otroci prinesli v vrtec. Z raznolikimi dejavnostmi bomo otrokom predstavili knjigo saj želimo, da knjiga postane njihova prijateljica.

Z metodami aktivnega učenja, didaktičnimi in družabnimi igrami smo spoznavali relacije: velik - majhen, visok - nizek, malo - veliko, blizu - daleč,....

December je praznični mesec in predvsem za naše najmlajše tudi mesec obdarovanj. Razveselili smo se daril trgovine HOFER in vsi nestrpni pričakovali tudi darila Dedka Mraza. Podaril nam je eno sladko, drugo pa ustvarjalno darilo.

Kako se naredi papir je bil za nas pravi izziv.

Lotili smo se raziskovanja, kaj so odpadki in kako nastajajo.