Cilji :
Mednarodni projekt Erasmus+ projekt mobilnosti posameznikov - K1
Nosilci:
Izvajalci:
Dejavnosti:
Udeležba strukturiranega tečaja – oktober 2018, Firence – 2 udeleženki
Nova prijava projekta
Rok izvedbe:
Projekt je bil odobren s strani nacionalne agencije – CMEPIUS in poteka od 1. 6. 2018 do 31. 5. 2019. Prva operacija - hospitacija na delovnem mestu v vrtcih na Islandiji - je bila v okviru projekta »Z odprtimi rokami« že izvedena, druga operacija v okviru projekta »Z odprtimi rokami« pa je bila izvedena v oktobru 2018.
Nova prijava projekta december 2018
Kazalniki kakovosti:
Mednarodni projekt Erasmus+ projekt mednarodnega sodelovanja - K2
Nosilci:
Izvajalci:
Dejavnosti:
Rok izvedbe:
Kazalniki kakovosti:
Izkušnje strokovnih delavk vrtca v okviru projekta Erasmus+ si lahko preberete na spodnji povezavi:
Šolsko leto 2021/ 2022
Na razpisu Erasmus+ smo prejeli od CMEPIUS-a - Centra za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja ODOBREN projekt KA1 – individualna mobilnost.
Tema projekta je Izzivi sodobnega časa – učenje predšolskih otrok za trajnostni razvoj okolja in socialnih odnosov.
S prijavo v projekt in obiskov treh različnih, a vsebinsko povezanih strukturiranih tečajev, bomo kot vrtec nadgradili naše dosedanje delo na področju integracije otrok priseljencev, inkluzije drugih ranljivih skupin v vrtcu, z zagotavljanjem trajnosti tako do okolja kot v odnosih.
Od udeležbe na tečajih »neuroeducation and coaching« in »promoting critical thinking and problem-solving in the classroom« si obetamo, da bodo udeleženke pridobljena nova znanja na področju kompetenc za trajnostni razvoj okolja, narave in učenja otrok kritičnega mišljenja razširile na ostale zaposlene. Želimo pa se opremiti tudi kako sobivati z otroki drugih kultur, da ne pride do kulturnega trka in s tem napetih ali odtujenih odnosov med starši in vrtcem. S tem namenom smo izbrali tudi tečaj »Integration and multiculturality«. Z izmenjavo dobrih praks, večjim razumevanjem družbe in okrepljenim zavedanjem o multikulturnosti, ki ga bomo pridobili z udeležbo na tečaju, bomo dvignili nivo kakovostnega inkluzivnega predšolskega sistema.
V okviru projekta bodo odšli trije strokovni delavci vrtca na različne strukturirane tečaje, kateri bodo potekali v šolskem letu 2022/23.
Strukturiran tečaj z naslovom »Neuroeducation and coaching«, ki bo potekal v Fort-de-France na otoku Martinique.
Strukturiran tečaj z naslovom: »Creativity for the future: promoting Critical Thinking and problem-solving in the classroom«, ki bo potekal na otoku Tenerife
Strukturiran tečaj z naslovom »Integration and multiculturality«, ki bo potekal v Les Abymes na otoku Guadeloupe
ŠOLSKO LETO 2022/23
VRTCU ANTONA MEDVEDA KAMNIK PRESTIŽNA NAGRADA ZA INOVATIVNO POUČEVANJE - EITA 2022
Dobitnice prestižne evropske nagrade za inovativno poučevanje – EITA, ki jo letos drugič podeljuje Evropska komisija, so tudi slovenske izobraževalne ustanove:
Vrtec Antona Medveda Kamnik,
Osnovna šola dr. Ljudevita Pivka,
Šolski center Slovenske Konjice – Zreče in
Biotehniški center Naklo.
Namen podeljevanja nagrade je proslaviti dosežke učiteljev in šol, promovirati inovativne prakse učenja in poučevanja ter izpostaviti pomen programa Erasmus+ pri povezovanju učiteljev iz vse Evrope.
Vseh 98 nagrajencev iz vse Evrope je Evropska komisarka za izobraževanje, kulturo, mladino, in šport, Marija Gabriel, najavila 22. septembra 2022.
Evropsko nagrado za inovativno poučevanje Evropska komisija podeljuje od lani, in sicer zaključenim projektom v okviru programa Erasmus+, izbor katerih vsakokrat opravijo nacionalne agencije Erasmus+. Vsako leto je določena tudi posebna tematika, v okviru katere so izbrani nagrajeni projekti, in za leto 2022 so to kreativnost v učnih okoljih, trajnostni razvoj in vključevanje.
Predstavniki nagrajenih institucij bodo letos oktobra odpotovali v Bruselj, kjer se bodo zbrali na slavnostni podelitvi nagrad, čas pa bodo izkoristili tudi za druženje in izmenjavo odličnih pedagoških praks.
Evropska nagrada za inovativno poučevanje pomeni pomembno potrditev vsem sodelujočim v nagrajenih projektih, saj so s svojim delom izjemno prispevali k ustvarjanju sodobnih – kreativnih, vključujočih in trajnostnih – učnih okolij. Nagrada je tudi priznanje za odlične pedagoške prakse, ki se kažejo v okviru projektov Erasmus+ in ki se odražajo tudi v rednem pedagoškem delu na vseh ravneh izobraževanja v slovenskem izobraževalnem prostoru.
ČESTITKE VSEM SODELUJOČIM.
Več na spodnji povezavi. Kliknite na spodnjo povezavo za ogled videa:
Videoposnetek predstavitev nagrajencev